Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Czy plisy są trwałe?

Wielu klientów odwiedzających nasz sklep pyta o trwałość plis. Największe obawy budzi trwałość linek na których zawieszona jest plisa i po których się przesuwa. Podobne pytania i obawy można znaleźć na forach internetowych i w innych miejscach w sieci. Czasem nawet sami sprzedawcy polecają klientom inne rozwiązania niż plisy sugerując, że są one mniej trwałe. Jak jednak jest w rzeczywistości? Czy plisy są trwałe?

Wiele zależy od tego jakie to są plisy. Na rynku istnieje już wielu producentów plis. Stosują oni różne rozwiązania techniczne i różne materiały. Są też plisy importowane np. z Chin gdzie jak wiemy, ważniejsza od jakości jest cena. Skupmy się jednak na plisach które oferuje sklep plisyonline24.pl

Inżynierowie projektujący nasze plisy dołożyli wszelkich starań by mogły one służyć w domach przez wiele lat. W związku z tym zastosowano kilka unikalnych rozwiązań. Jednym z nich jest domieszka teflonu do linek prowadzących plisę. Teflon jest też w składzie łożysk po których ślizgają się linki wewnątrz aluminiowych listew. Unikalna receptura przy produkcji plastikowych łożysk i ślizgów oraz odpowiedni dopracowywany przez lata splot linek pozwalają ograniczyć tarcie, a co za tym idzie wydzielanie ciepła podczas przesuwania plisy.

Czy sznurki się przecierają?

Olbrzymie znaczenie mają również kąty pod jakimi zaginana jest linka w newralgicznych miejscach wewnątrz konstrukcji. Również zastosowanie specjalnych, sprężynowych amortyzatorów w aluminiowych listwach przyczynia się do wydłużenia trwałości działania mechanizmu.

Jak długo wytrzymają plisy?

Przeprowadziliśmy testy na trwałość mechanizmu otwierając i zamykając plisę bez przerwy. Uzyskaliśmy wynik ponad 2000 cykli bez przerwania linek prowadzących. Linki też nie strzępią się i wyglądają estetycznie przez bardzo długi czas. Oznacza to, że przy normalnym użytkowaniu tj. jednym otwarciu i zamknięciu plisy dziennie, mechanizm może wytrzymać do pięciu lat lub nawet więcej.

Trwałość tkanin plisowanych.

W połączeniu z najwyższej jakości tkaninami, które można prać, oferujemy plisy, które są liderem na rynku pod względem trwałości i opłacalności. Materiały są odporne na płowienie w słońcu, a spora większość ma też podniesioną wytrzymałość na zwiększoną wilgotność powietrza. Dzięki temu idealnie nadają się do kuchni lub łazienki.

W ofercie mamy też tkaniny powleczone teflonem co sprawia, że są one plamoodporne. Można je polać Coca - Colą, kawą lub innym napojem, a hydrofobowa powierzchnia nie wchłonie ani kropli płynu. Sceptyków zachęcamy do zamówienia próbek tych materiałów i testu.

Gwarancja na plisy.

Mamy nadzieję, że obawy o trwałość i wytrzymałość naszych plis zostały rozwiane. Zgodnie z Polskim ustawodawstwem udzielamy dwuletniej gwarancji na wszystkie plisy. Jednak jak dotąd, od początku funkcjonowania naszego sklepu, nie mieliśmy jeszcze żadnej reklamacji. Również w okresie pogwarancyjnym nie zgłosił się jeszcze do nas żaden klient z informacją o uszkodzeniu.

Dodaj komentarz