Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Dlaczego plisy są lepsze od żaluzji?

Decydując się na osłonięcie okien obecnie mamy dużo możliwych rozwiązań. Coraz większą popularność zyskują nowoczesne plisy, które są alternatywą dla  nieco wychodzących z mody żaluzji. Zarówno plisy jak i żaluzje mają swoje plusy i minusy, by podjąć właściwą decyzję należy wziąć pod uwagę ich każdy aspekt. 

Nowoczesne plisy czy klasyczne żaluzje?

Nowoczesne rozwiązania i rozwijające się technologie produkcji spowodowały, że na rynku pojawiły się plisy okienne w niezliczonej ilości odcieni i materiałów z których są wykonane. Takie rozwiązanie z całą pewnością wygrywa z tradycyjnymi żaluzjami. Możliwość dopasowania praktycznych dodatków do całej aranżacji wnętrza jest niezwykle ważne. Materiały z których wykonane są żaluzje i plisy mają ogromne znaczenie dla praktyczności. Żaluzje najczęściej produkowane są z aluminium lub drewna, te surowce są trudne w utrzymaniu czystości, szczególnie, gdy planujemy montaż w okolicy okien kuchennych. Plisy doskonale sprawdzają się w wielu przestrzeniach, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości. Są łatwe w czyszczeniu i niezwykle praktyczne.

Żaluzje ze względu na swoją konstrukcję i sposób mocowania do okna mogą osłaniać wybraną przestrzeń na danej wysokości szyby. Przytwierdzenie ich na stałe do ramy okna staje się niezwykle uciążliwe, gdy posiadamy uchylane okna. Żaluzja zaczyna odstawać na znaczną odległość jednocześnie utrudniając korzystanie z przedmiotów w jej pobliżu. W przeciwieństwie do nich plisy montowane są również bezpośrednio do okna, jednak wykorzystane do tego są szyny, które uniemożliwiają odchylanie się. Dodatkowo konstrukcja pozwala na osłonięcie wybranego fragmentu w oknie.

Żaluzje plisowane


Kolejnym aspektem znacznie przeważającym na korzyść plis jest sposób samego montażu, który jest zdecydowanie prostszy. Jeżeli zakupimy plisy doskonale dopasowane do naszego okna to ich prawidłowe zamontowanie nie zajmie nam więcej niż kilka minut.

Podejmując decyzję o zakupie plis lub żaluzji przede wszystkim musimy rozważyć praktyczne funkcje obu rozwiązań. W zależności od naszych potrzeb oba rozwiązania mogą okazać się adekwatne, jednak plisy zawsze będą wyglądały znacznie bardziej nowocześnie. Ich konstrukcja i możliwość dopasowania koloru i faktury materiałów jest bardzo ważna dla wyglądu całego wnętrza. Dzięki temu osłona okienna może stać się równoprawnym elementem wyposażeniem wnętrza, jak dekoracyjne poduszki. Plisy są również doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy osłonić biurowe okno przed wzrokiem ciekawskich współpracowników.

Dodaj komentarz