Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Jak plisy okienne chronią przed ucieczką ciepła przez okno?

Sposobów dekoracji okien jest wiele, praktycznych rozwiązań należy jednak poszukać i osobiście przekonać się, jak wiele mają zalet. Coraz popularniejszym rodzajem rolet okiennych, są plisy, które nie tylko zaciemniają pomieszczenie, chronią przed dociekliwym wzrokiem przechodniów i sąsiadów, ale przede wszystkim stanowią znakomitą warstw izolacyjną. Latem, zapobiegają przed wnikaniem nadmiaru ciepła do wnętrza, zimą z kolei pozwalają ochronić pomieszczenie przed znaczną utratą ciepła. Straty ciepła w pomieszczeniu, dokonujące się przez otwór okienny, mogą być znaczne, zwłaszcza, jeżeli okno jest dachowe lub tarasowe. Dzięki praktycznym plisom można ochronić od 30% do 50% ciepła, uciekającego oknem.

Praktyczne plisy zatrzymują ciepło

W jaki sposób rolety plisowane mogą zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu, blokując je przed przedostaniem się przez otwór okienny? Kluczem do sukcesu tego procesu jest struktura materiału rolet plisowanych oraz dodatkowe akcesoria, zamontowane wraz z plisą na ramie okiennej. Plisy, wykonane z podwójnego materiału o strukturze plastra miodu stanowią stuprocentową ochronę przed przenikaniem ciepłą na zewnątrz. Rolety podwójnie plisowane chronią przed wnikaniem zimnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Specjalna powłoka aluminiowa blackout, stosowana w roletach maksymalnie chroni przed utratą ciepła.

Do jakich okien plisy będą najlepsze?

Rolety plisowane sprawdzą się w każdym oknie, najkorzystniej swoje funkcje będą prezentowały w oknach połaciowych i balkonowych (tarasowych). Otwory okienne, przez które ciepło ucieka najbardziej, będą doskonale chronione dzięki specjalnemu materiałowi, zastosowanemu w roletach plisowanych, a dzięki fałdowanej powierzchni dodatkowo zapobiegną bezpośredniemu przenikaniu zimnego powietrza. . Realne oszczędności i wygoda.

Plisy okienne odbijające ciepło


Wygodne rolety plisowane

Charakterystycznym elementem rolet plisowanych jest możliwość przysłonięcia szyby okiennej na dowolnej wysokości. Można odsłonić górną część okna, lub przesłonić całkowicie. Przy całkowitym zasunięciu rolety plisowanej, straty ciepła są najmniejsze. W zależności od potrzeb, można dowolnie modyfikować ilość przysłoniętej części okna, natomiast sposób montażu można dostosować do możliwości okna. Rolety plisowane są wygodne nawet w przypadku mycia okien. Roletę plisowaną wystarczy zdjąć, można ją wyprać ręcznie. Ograniczenie strat ciepła to również zwiększenie komfortu mieszkańców, co znacznie wpływa na nastroje zimową porą.

Dodaj komentarz