Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Plisy duo czyli dzień - noc

Od pewnego czasu na rynku przesłon okiennych coraz większą popularność zyskują rolety dzień-noc. Czy da się połączyć funkcjonalność tych rolet z wygodą i designem plis? TAK.

Już wkrótce planujemy wprowadzić do naszej oferty /oferujemy/ plisy dzień-noc. Jest to seria DUO oparta na początek na tkaninach z kolekcji Camouflage.

Rolety dzień-noc

Najpierw jednak wyjaśnijmy na czym polega fenomen rolet dzień-noc. Tego typu rozwiązanie pozwala na ustawienie rolety w właściwie trzech zasadniczych pozycjach. Tkanina tej rolety składa się naprzemiennie z pasów prawie całkiem przezroczystych i pasów nieprzeziernych. Materiał jest zwieszony podwójnie i dodatkowo obciążony na dole drążkiem bądź specjalną rolką. Dzięki temu możemy uzyskać trzy ustawienia o których wspomnieliśmy wcześniej.

1. Roleta opuszczona, pasy tak ustawione, że na przemian mamy pasy zaciemniające i przezierne. Do pomieszczenia wpada dość sporo światła - jest to ustawienie dzienne.

2. Roleta opuszczona, a pasy ustawione na przemian - tak że do wnętrza nie wpada światło, ani na zewnątrz nie widać co dzieje się za oknem - to ustawienie nocne.

3. Roleta podniesiona. To ustawienie pozwala wprowadzić do wnętrza maksymalną ilość światła np. w pochmurne dni, lub gdy nie ma prądu. Daje to też pełen dostęp do okna np. podczas mycia.

Plisy dzień-noc

A jak działają plisy dzień-noc? Zasadniczo założenie jest podobne jak w roletach dzień-noc. Jedna plisy DUO ze względu na całkiem inną konstrukcję różnią się znacząco od rolet. Plisa DUO składa się z dwóch oddzielnych materiałów - jednego przeziernego / przezroczystego - podobnego do firanki a drugiego zaciemniającego / nieprzejrzystego, który ma zasłaniać dostęp światła.

Materiały są naciągnięte na jeden zestaw linek, w taki sposób że jedna plisa jest wyżej a druga niżej. Obie tkaniny są wycięte na rozmiar całego okna. Oznacza to że każdą z nich możemy przesłonić całe okno. Jak wszystkie inne plisy można je dowolnie przesuwać po oknie w pionie.

Tak więc istnieje możliwość zasłonięcia pół-na-pół gdzie część okna będzie zaciemniona całkowicie a druga część wcale. Oferujemy dwa modele plis dzień-noc.

  1. Plisa dzień-noc nierozłączna - w skład plisy wchodzą trzy aluminiowe belki gdzie środkowa belka łączy dwie tkaniny.
  2. Plisa DUO rozłączna - dwie niezależne tkaniny - każda z dwoma belkami aluminiowymi u góry i dołu - w sumie 4 belki. W tej konfiguracji możemy zasłonić częściowo okno od dołu i częściowo od góry, a środkiem pozostawić przestrzeń nie osłoniętą.

Plisy dzień noc idealnie nadają się do sypialni, pokoju dziennego, dziecięcego czy gościnnego. Wszędzie tam gdzie operuje słońce pozwalają precyzyjnie dozować ilość światła wpadającego do wnętrza lub całkiem je ograniczyć.

Plisy DUO - dzień noc już dostępne w naszym plisy dzień-noc.

Dodaj komentarz