Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Rolety harmonijkowe, Żaluzje góra dół - czyli jak nazywamy plisy.

Plisy są dostępne na Polskim rynku od kilku lat. Jednak dopiero niedawno zyskały na popularności. Wielu z nas poszukując w internecie modeli plis, cenników, kolorów i tkanin wpisuje w wyszukiwarkę różne ciekawe frazy chcąc odnaleźć plisy :)W latach 90'tych bardzo popularne były żaluzje. Chyba wszyscy urodzeni przed rokiem 95 znają te srebrne aluminiowe osłony słoneczne, które często w blokach były instalowane między szybami. Prostym pokrętłem i sznurkiem można było regulować żaluzją i było to bardzo praktyczne.. czy eleganckie? trudno powiedzieć - to kwestia gustu. Ale czasy się zmieniły...

Przyszła moda na rolety. Rolety dawały więcej możliwości. Poza kolorem można było wybrać też wzór. Rolety są właściwie modne aż do dziś. Mamy rolety zwyczajne, rolety mini, rolety w kasecie i rolety dzień - noc.

Obecnie modne są również żaluzje - ale teraz już bardziej designerskie - drewniane, z bambusa lub utwardzanej skóry - można je znaleźć w bardziej luksusowych wnętrzach.

A co z plisami? No właśnie.. większość z nas wie jak wyglądają rolety i czym są żaluzje. Ale jakość trudno przyzwyczaić się do słowa plisy. Oczywiście jeśli masz już plisy zamontowane u siebie w domu, lub widziałeś u znajomych, pewnie zdążyłeś już obyć się z tym określeniem tych nowoczesnych osłon okiennych.

Kobietom plisy kojarzyć się mogą z plisowanymi spódnicami... i sporo w tym racji bo tkanina plisowana wygląda dość podobnie - jest podobnie zaprasowana.

Jednak szukając plis w internecie często wpisujemy rolety plisowane bądź żaluzje plisowane - odwołując się do znanych nam rozwiązań. Są to jak najbardziej poprawne określenia.

Niektórzy jednak szukają rolety góra - dół lub rolety harmonijkowe. Oczywiście, gdy w sklepie stacjonarnym zadamy takie pytanie, bystry sprzedawca od razu będzie wiedział co podać... Tymczasem internet, nie jest już tak bystry :)

Postawiliśmy zatem przed sobą misję edukacyjną i informujemy że rolety harmonijkowe czy też żaluzje góra - dół to tak naprawdę (i poprawnie) plisy okienne.

W naszym sklepie internetowym możesz zamówić plisy na wymiar. Zawarliśmy tu kompendium wiedzy na temat sposobu pomiaru okien, sposobów montażu plis oraz wyposażenia tych zyskujących na popularności osłon okiennych.

Jedna myśl nt. „Rolety harmonijkowe, Żaluzje góra dół - czyli jak nazywamy plisy.”

Dodaj komentarz