Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Rolety plisowane - atrakcyjna alternatywa dla rolet tradycyjnych

Rolety plisowane to znakomita alternatywa dla tradycyjnych żaluzji. Odpowiednio użyte dają dużą elastyczność odnośnie do przepuszczalności światła, prosto się je montuje, łatwo używa, a ich estetyka stoi na wysokim poziomie. Obecnie cieszą się rosnącą popularnością i są coraz chętniej wybierane do różnego rodzaju pomieszczeń. Czym zatem są rolety plisowane? Jakie mają właściwości użytkowe? Dlaczego rolety plisowane mogą być lepsze od tradycyjnych żaluzji? Odpowiedzi wraz z wszystkimi informacjami poniżej.

Czym są rolety plisowane ?

Rolety plisowane to harmonijka wykonana z trwałego i solidnego materiału, którą możemy dowolnie składać lub rozciągać w pionie na całym oknie. Występuje ona w różnych kolorach, fakturach, jest tworzona z różnych materiałów i ma różne wielkości. Popularne plisy można używać we wszystkich rodzajach okien. Rolety plisowane nie mają też pojemnika, w którym chowa się nadmiar materiału, gdyż składa się on w harmonijkę, zmniejszając swoją powierzchnię.

Rolety plisowane presto


Właściwości użytkowe, estetyka i funkcjonalność

Plisy pomimo podobnej formy znacznie różnią się od tradycyjnych rolet. Pierwszą różnicą jest brak pojemnika, którego zastępują gustowne profile na końcach plis. Jedną z głównych zalet jest możliwość kontrolowania natężenia światła. Jednolity materiał na całej długości pozwala elastycznie kontrolować przepuszczalność. Możemy wybierać materiały całkowicie nieprzepuszczalne lub takie, które przepuszczają go bardzo wiele. Taka płynna regulacja nie jest możliwa w przypadku tradycyjnych rolet. Ta zaleta objawia się też poprzez całkowitą prywatność i komfortowe naświetlenie pomieszczenia nawet przy zasłonięciu plis. Rolety plisowane można również ustawiać w dolnej lub górnej części, co jest niemożliwe w żaluzjach. Jednolity materiał, który jest tylko pozaginany, a nie przerywany daje też spore możliwości dekoracyjne. Dobrany kolor będzie znacznie lepiej widoczny niż w tradycyjnych żaluzjach.

Dlaczego rolety plisowane są dobrą alternatywą?

Znając wszystkie zalety rolet plisowanych, możemy odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie. Pierwszym plusem jest łatwość montażu. Może by to system nieinwazyjny w postaci uchwytów mocowanych do ramy czy specjalne profile przykręcane do okna. Docenią je wszyscy Ci, którzy np. wynajmują mieszkanie lub nie chcą poświęcać wielu godzin na instalacje żaluzji. Po zamontowaniu rolet plisowanych ich używanie jest bardzo proste. Nie mają one drobnych części, którymi mógłby zainteresować się maluch lub które mogłyby się zepsuć w przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji. Oto konkurencyjne cechy rolet plisowanych:

  • komfortowe użytkowanie
  • łatwy montaż
  • różne stopnie przepuszczalności
  • szeroki zakres zastosowania
  • porównywalna cena i dostępność

Rolety plisowane znacznie jest też łatwiej dobrać je do nietypowych okien. Nie jest takie proste przy żaluzjach.tradycyjnych. Ceny obu rozwiązań są konkurencyjne, co sprawia, że plisy są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych żaluzji.

Dodaj komentarz