Uwaga - Wszystkie zamówienia złożone między 06.01.2021 a 20.01.2021 będą realizowane od 21.01.2021

Rolety z powłoką odblaskową - najlepsza ochrona przed promieniami słonecznymi

Tkaniny, z których wykonywane są rolety harmonijkowe i plisy mają różne właściwości. Jedną z ważniejszych cech jest posiadanie odpowiedniej powłoki odblaskowej, skutecznie chroniącej wnętrze przed zbytnim przegrzaniem promieniami słonecznymi. Czym jeszcze wyróżniają się tego typu żaluzje?

Roleta odbijająca promienie słoneczne

Obecność na rynku rolet, których głównym zadaniem jest ochrona przeciwsłoneczna nie jest niczym nowym. Ciągle zmieniający się tryb pracy oraz wprowadzenie do biur najnowszych technologii sprawiło, że dotychczasowe rozwiązania okazały się niewystarczające. Zbyt duże, dziennie napromieniowanie poważnie przeszkadzało pracownikom w wykonywaniu ich codziennych obowiązków. Światło miało również negatywny wpływ na poprawne funkcjonowanie komputerów, które ze względu na znacznie podniesioną temperaturę często ulegały przegrzaniom.
Problemy te, pomogło rozwiązać wprowadzenie rolet harmonijkowych z powłoką odblaskową. Ochrona przeciwsłoneczna wykorzystywana w takich żaluzjach stosuje rozwiązania, które w żaden sposób nie przepuszczają promieni świetlnych. Ich podstawą jest wykorzystywanie do produkcji materiałów, które poprzez dokładne odbijanie promieni słonecznych, zatrzymują proces cieplarniany. Rolet harmonijkowych w odróżnieniu od innych tego typu produktów, nie wmontowuje się do tradycyjnych, istniejących systemów rolet. Posiadają one własne, indywidualne systemy, dzięki którym spełniają najważniejsze funkcje ochrony przeciwsłonecznej.

Zalety powłoki odblaskowej

Zasadniczym zadaniem tkanin, posiadających powłoki odblaskowe jest skuteczne odbijanie promieni słonecznych. Cecha ta powoduje, że rolety harmonijkowe odpowiednią chronią wnętrze pomieszczenia przed nagrzaniem w upalne dni. Decydując się na kupno tego typu rolet, warto zwrócić szczególną uwagę na ich kolor. Jaśniejsze zapewniają większą ochronę przed światłem. Najefektywniejsze okażę się jednak materiały z białą lub posrebrzaną powłoką. Dostępne są również plisy całkowicie nieprzezierne, które w ogóle nie wpuszczają promieni słonecznych z zewnątrz jednocześnie zaciemniając pomieszczenie. Tego typu żaluzje, stosowane są najczęściej w sypialniach. Rolety mające odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną powinny spełniać trzy, podstawowe funkcje:

  • muszą całkowicie wyeliminować działanie promieni słonecznych;
  • w pełni zatrzymywać funkcjonowanie oślepiającego światła;
  • mieć estetyczny i dopasowany do pomieszczenia kształt.

Do ich głównych zalet należy również łatwy montaż. Ważne jest również to, że rolety harmonijkowe z powłoką odblaskową poprzez wysoki współczynniki podglądowy, gwarantują całkowite zachowanie widoku na świat zewnętrzny.

Dodaj komentarz